Najděte si v pouhých dvou krocích sáček do svého vysavače!
Energetický štítek EU

Energetický štítek EU

Swirl® a energetický štítek EU pro vysavače.

Nařízení EU platné od 1. 9. 2014 klade nové požadavky na energetickou účinnost vysavačů.

Žádný problém – použití sáčků do vysavačů Swirl® odpovídá třídě energetické účinnosti vašeho přístroje.

Sáčky do vysavačů Swirl® s filtrem proti alergenům MicroPor® Plus vám dále nabízejí následující výhody:

Maximální vnímaná čistota
Protialergenní filtr Swirl® MicroPor® Plus nejenom že bezpečně zadrží v sáčku běžný prach z vaší domácnosti, ale také alergenní jemný prach, jako je pyl, výtrusy plísní, výkaly roztočů a bakterie. Pro osoby trpící alergií to znamená úlevu od alergenního jemného prachu ve vzduchu.  

 

Kvalita Swirl® MicroPor® Plus je certifikována TÜV 
Testování sáčků do vysavačů Swirl® MicroPor® Plus nezávislou zkušební laboratoří TÜV NORD potvrdilo jejich kvalitu při filtraci jemného prachu, alergenů a bakterií i jejich efektivitu při absorpci prachu.To platí i pro přístroje s nižším výkonem odpovídající nařízení EU č. 666/2013-I.

Zajištění dlouhé životnosti
Všechny sáčky do vysavačů Swirl® v kvalitě MicroPor® jsou vybaveny systémem pro ukládání prachu, díky němuž se nemůže sáček ucpat a který tak prodlužuje efektivní životnost přístroje.

Pro ochranu životního prostředí  
Sáčky do vysavačů Swirl® se značkou Pro Nature jsou ze 40 % vyrobeny z recyklovaného materiálu a obnovitelných surovin. Tímto způsobem značka Swirl přispívá k ochraně životního prostředí a uchovávání našich zdrojů.

Energetický štítek EU vám umožňuje srovnávat různé modely vysavačů a pomáhá spotřebitelům si vybrat při nákupu. Od 1. září 2014 musí toto označení nést každý vysavač.

 Sáčky do vysavačů Swirl® jsou samozřejmě vhodné i pro přístroje s nižším výkonem. To potvrzuje i certifikát od nezávislé zkušební laboratoře TÜV NORD.

Údaje na energetickém štítku EU znamenají následující:

1 Energetická třída 
Energetická třída se počítá podle stanoveného vzorce, který vychází z předpokládané roční spotřeby energie v průměrné domácnosti a schopnosti přístroje absorbovat prach měřené u hubice. Výsledkem je známka na stupnici od A (nejlepší výkon) do G.

2 Průměrná roční spotřeba elektrické energie 
Tato hodnota uvádí roční spotřebu energie průměrné domácnosti. Předpokládá se, že tato domácnost vysává 50krát do roka plochu o velikosti 87 metrů čtverečních. Průměrná roční spotřeba elektrické energie nesmí překročit 62 kWh ročně.  

3 Hluk 
Tento údaj uvádí úroveň hlučnosti vysavače na koberci v dB(A).

4 Absorpce prachu na tvrdé podlaze 
Tento údaj uvádí čistící výkon vysavače na tvrdých podlahách. Absorpce prachu se měří na standardizované tvrdé podlaze. Minimální čistící výkon je 90 %.      

5 Absorpce prachu na kobercích 
Tento údaj uvádí čistící výkon vysavače na kobercích. Absorpce prachu se měří na standardizovaném koberci. Minimální čistící výkon je 70%.    

6 Emise prachu 
Tento údaj uvádí, jak čistý je vzduch, který z vysavače během vysávání vychází.